Sukňa súkenná československá (len individuálna objednávka)

Tento produkt sa šije len na základe individuálnej objednávky.

Z tohto dôvodu je prvom rade potrebné, aby ste nám dodali Vaše telesné rozmery, ktoré uvediete do formulára veľkosti osoby, ktorý Vám zašleme po konzultácii cez email, resp. telefonicky.

Zvolte si variantu:

95,00 €

Historické okienko a detailný opis produktu

V rámci tejto položky Vám ponúkame, ako 1. variant tohto produktu vernú repliku jedného z viacerých typov anglickej vojenskej sukne pre ženy (Skirt Serge A.T.S. pattern 1941), ktorá bola pre československé ženy továrensky vyrábaná priamo na území ZSSR. 2. variant sukne ponúkanej v rámci tejto položky je sukňa súkenná československá, ktorá vychádzala zo sukne sovietskeho vzoru 1942. Obidva varianty sú voliteľnou možnosťou pri zostavovaní Vašej objednávky.

V porovnaní s pôvodnou sukňou anglickej ale aj sovietskej proveniencie, jej československý vzor sa šil zo základnej textílie vyrobenej v keprovej väzbe 2/2, za použitia prírodnej česanej vlnenej olivovozelenej farby O.D.3 alebo farby khaki O.D.9. Obidva farebné odtiene našich vlnených textílií sú typické pre originálne rovnošaty príslušníkov 1. ČSAZ v ZSSR továrensky vyrábané ZSSR. Bližšie informácie o typoch týchto látok nájdete pri produkte "blúza súkenná československá". Podšívky a gombíky použité pri výrobe tejto sukne mali sovietsky pôvod.

Keďže tento produkt sa vyrába len na základe individuálnej objednávky, je potrebné počítať s tým, že lehota dodania tohto produktu sa tým predĺži, minimálne o ďalších 15 pracovných dní, v porovnaní s tovarom, ktorý je bežne skladom. V tejto súvislosti Vás všetkých žiadame o trpezlivosť a pochopenie, keďže spoločne chceme dosiahnuť, aby bol výsledný produkt tej najvyššej kvality a s jeho vyhotovením bol zákazník maximálne spokojný.