Košeľa vlnená americká s náplecníkmi

Vyprodáno

Košeľa vlnená americká s náplecníkmi predstavuje vzor americkej vojenskej košele označovanej, ako Shirt, Wool Elastique, Drab, Officer´s, ktorá bola v americkej armáde označovaná aj ako "pink" shirt. Farebný odtieň košele bol svetlý odtieň farby Drab 54. Do ZSSR sa tieto košele dostávali v rámci dokumentu Lend Lease Act, alebo sa k čs. voj. jednotkám v ZSSR dostávali aj v rámci rôznej inej medzinárodnej pomoci, ktorú organizoval napr. československý červený kríž so sídlom v Londýne alebo v Moskve, ale išlo o realizáciu materiálnych dodávok cez R.W.R. (Russian War Relief), ktorý vznikol ešte pred zverejnením Lend Lease Act, a to na jeseň roku 1941. Košeľa obsahovala náplecníky, takže bola vhodná na nosenie aj samostatne, čo nebolo ničím výnimočným počas horúcich letných dní.

Košeľa je vhodná pre nosenie ašpirantmi, gážistami a ženami čs. voj. jednotiek v ZSSR, a to pod blúzou rovnošaty alebo samostatne, ako vrchný diel rovnošaty s tým, že golier pri krku je zopnutý a okolo neho je uviazaná viazanka anglického alebo amerického pôvodu, či v ojedinelých prípadoch aj civilného pôvodu, alebo sa nosí bez kravaty, a to tak pod blúzou, ako aj samostatne s improvizovanou a jednoduchou rozhalenkou.

Veľkosť košele je uvedená na jej štítku len v US inčoch (cóloch) . Prvý rozmer vyjadruje obvod goliera a druhý rozmer dĺžku rukávu košele. Z tohto dôvodu v rámci tejto položky sme priamo vedľa týchto rozmerov košele v inčoch (cóloch) uviedli aj rozmer v centimetroch (cm). 

Zvolte si variantu:

65,00 €