Frenč ženský československý (len individuálna objednávka)

Tento produkt sa šije len na základe individuálnej objednávky.

Z tohto dôvodu je prvom rade potrebné, aby ste nám dodali Vaše telesné rozmery, ktoré uvediete do formulára veľkosti osoby. Formulár si stiahnite zo sekcie "Veľkosti a formulár", ktorá sa nachádza v hornej časti našej internetovej stránky. Pri meraní Vašich telesných rozmerov a pri odosielaní formuláru sa ďalej riaďte pokynmi uvedenými v danej sekcii a na formulári.

Zvolte si variantu:

190,00 €

K tomuto produktu by sa Vám mohli hodiť


Historické okienko a detailný opis produktu

V rámci tejto položky Vám ponúkame repliku československej úpravy anglickej blúzy A.T.S. (Jackets Serge, A.T.S./Jacket Serge A.T.S. pattern 1941; A.T.S. - Auxiliary Territorial Service), ktorá bola pre ženy čs. voj. jednotiek v ZSSR továrensky vyrábaná na území ZSSR a technická správa čs. voj. jednotiek v ZSSR a neskôr 1. ČSAZ ju označovala, ako "frenč ženský" alebo "frenč dámsky", resp. "frenč súkenný čs. vzoru". Pôvodná anglická blúza A.T.S. bola vyrobená z anglického súkna označovaného ako "serge" a bola opatrená mosadznými alebo ekonomickými, t.j. plastovými (bakelitovými) gombíkmi anglickej proveniencie, ktoré sú známe pod pomenovaním "General Service Button". Nami vyrábaný frenč ženský je vyrobený zo základnej vlnenej textílie v keprovej väzbe 2/2, za použitia prírodnej česanej vlnenej priadze olivovozelenej farby O.D.3 alebo farby khaki O.D.9. Obidve farby našich vlnených textílií sú typické pre originálne rovnošaty príslušníkov 1. ČSAZ v ZSSR šité ZSSR. Bližšie informácie o typoch týchto látok nájdete pri produkte "blúza súkenná československá". Podšívka použitá pri výrobe frenču bola sovietskeho pôvodu. S ohľadom na hodnosť ženy je dôležité pri zostavovaní objednávky si vybrať jeden z troch variantov frenču, ktoré sú určené: 1. Variant- žena mužstva, 2. Variant-žena rotmajster a 3. Variant-žena dôstojník s tým, že frenč bude dodaný buď s nafarbenými gombíkmi čs. vzoru, s gombíkmi čs. vzoru z kovu bielej alebo s gombíkmi čs. vzoru z kovu žltej farby.

Spoločne s blúzami od anglickej súpravy battledress, frenče ženské tvorili základ v odievaní našich žien pôsobiacich v čs. voj. jednotkách v ZSSR.

Keďže tento produkt sa vyrába len na základe individuálnej objednávky, je potrebné počítať s tým, že lehota dodania tohto produktu sa tým predĺži, minimálne o ďalších 20 pracovných dní, v porovnaní s tovarom, ktorý je bežne skladom. V tejto súvislosti Vás všetkých žiadame o trpezlivosť a pochopenie, keďže spoločne chceme dosiahnuť, aby bol výsledný produkt tej najvyššej kvality a s jeho vyhotovením bol zákazník maximálne spokojný.